Trenutni unos 2,507 recepata u 18 kategorija!
Najnoviji receptiPotrebno je: 2 kutije piškota, 300 ml. soka od narandže 250 gr. margarina, 150 gr. prah šećera, 4 pudinga od vanilije, 6 kašika brašna,
6 čokoladnih bananica, 150 gr. žele bonbona , 300 gr. mljevenog keksa, 1 litra mlijeka , 200 gr. šećera. 2 šlaga, 200 ml. mlijeka.
Priprema:U šerpu na šporetu sipamo 600 ml. mlijeka, dodamo 200 gr. šećera u 400 ml. mlijeka razmutimo puding od vanilije i brašno sipamo u provrelo mlijeko. Kada se smjesa zgusne sklonimo sa šporeta i ostavimo da se ohladi.
Margarin umutimo sa šećerom u prahu, dodamo mljeveni keks l50 ml. soka od narandže. Sve sjedinimo. Podijelimo fil na dva dijela.
U Prvi dio fila isjeći žele bonbone, a u drugi dio fila isjeći čokoladne bananice.
Na tacnu za tortu nanesemo smjesu sa žele bonbonama, zatim na fil nanesemo piškote svaku umakajući u sok od naranče,zatim na piškote nanesemo fil od čokoladnih bananica, pa na taj fil ponovo piškote, pa fil od žele bonbona.
Na kraju umutiti 2 šlaga i ukrasiti cijelu tortu.
Recept trenutno ima 0 slika.
Recept ima trenutno 0 komentara. Dodaj svoj komentar u meniju sa desne strane.
Dodaj novi recept Kontaktirajte nas u vezi ovog recepta Javi prijatelju za ovaj recept Prikaži u formatu za printanje
Ocjenite recept: Komentarišite recept:
Za prevenciju spama, unesite kod:
Code:
Ostali recepti u ovoj kategoriji:
Šampita torta Orjentalna torta Tigar torta Slatko zadovoljstvo Ljetna rapsodija Torta od limuna Ljiljanina slana torta Alkazar torta Torta sa kruškama Ledena puding torta Ninina torta Bijela torta od kestena Havana torta Japanski vjetar Puding torta sa keksom Jagode u torti Torta od dvopeka Torta od orasa Ana torta sa Resana keksom Reform torta
Recipe Cloud Tags:
Hvala vam, vaši komentari će ubrzo biti pregledani!