Filovane puslice
Unio/unijela: B.B. | Datum Unosa: 10 Oct 2013
Recept u kategoriji Kolači
Sastojci recepta
Potrebno je: 4 jaja, 200 gr. šećera u prahu, 200 gr. mljevenih orasa, 1 kašika prezle, 1 limun, 200 gr. margarina i 200 gr. mljevenog šećera.
Uputstvo za pripremu recepta
Priprema: Polupati jaja i odvojiti bjelanca od žumanaca. Mutimo bjelanca pa u umućena bjelanca dodamo šećer u prahu i nastavimo sa mućenjem dok se ne dobije čvrst snijeg. U to dodamo mljevene orase, prezle i 1/2 soka od iscijedjenog limuna. Sve dobro sjediniti.Pripremljenom smjesom puniti kuvarski špric . U tepsiju obloženu papirom za pečenje napunjenim kuvarskim špricom pravimo puslice. Stavimo u zagrijanu rernu i pečemo na 150 stepeni oko 60 minuta. Pečene puslice izvadimo.
Fil: U dublju posudu stavimo margarin, šećer u prahu i žumanca pa mutimo mikserom dok se ne dobije pjenasti fil.
Zatim uzmemo 1 puslicu nanesemo na nju fil i na fil stavljamo drugu puslicu. Postupak ponoviti dok se ne potroše sve puslice i fil. Po želji sredinu sastavljenih puslica uvaljati u čokoladu.
Slike recepata
Recept trenutno ima 0 slika.
- Rolat od kokosovog brašna
- Kolač od čajnog keksa
- Dikino oko
- Ovsene pahuljice u kuglicama
- Gužvara sa pomorandžom
- Kraljevski kolač
- Kolač sa resana keksom
- Kakao krem u mafinima
- Tirolska pita sa višnjama
- Štrudla sa makom II
- Mramorni kolač
- Posne piramide
- Krofne od banana
- Višnja kolač sa petit keksom
- Lenja pita od sojinog brašna i maka
- Tolumbe
- Kuglice sa lješnjacima i čokoladom
- Kuglof od jogurta
- Kolač sa jabukama i petit keksom
- Sedmo nebo





Recept ima trenutno 0 komentara. Dodajte svoj komentar u meniju sa desne strane.