Trenutni unos 2,507 recepata u 18 kategorija!
Najnoviji receptiPotrebno je: 1 dimljena svinjsk butkica, 2 glavice crnog luka, 1 tikvica, 1 patlidžan, 1 crvena svježa paprika, 1 tikvica,1 mrkva, 4 paradaiza, 150 gr. riže , 1 kaika mješavine začina, biber, so i ulje.
Priprema:U šerpu sa provrelom slanom vodom staviti butkicu isječenu na veću parčad da se skuva. Kuvanu butkicu izvaditi iz šerpe odstraniti kosti.
U dublju šerpu sipati ulje, dodati na krupniju parčad isječen crni luk, tikvicu isječenu na kocke i patlidžan na kocke, mrkvu na krugove, papriku na kocke, posoliti dodati mješavinu začina malo pobiberiti promiješati pa kada povrće malo omekša dodati oguljen paradaiz isječen na kocke promiješati dodati rižu i preliti sa 2 kutlače vode u kojoj se kuvala butkica i dodati kuvanu butkicu,dinstati oko 60 minuta.
Posle dinstanja sadržinu istresti u podmazanu vatrostalnu posudu i dodati još 2 kutlače iste tečnosti pa staviti u zagrijanu rernu i peći na 210 stepeni oko 60 minuta.
Recept trenutno ima 0 slika.
Recept ima trenutno 0 komentara. Dodaj svoj komentar u meniju sa desne strane.
Dodaj novi recept Kontaktirajte nas u vezi ovog recepta Javi prijatelju za ovaj recept Prikaži u formatu za printanje
Ocjenite recept: Komentarišite recept:
Za prevenciju spama, unesite kod:
Code:
Ostali recepti u ovoj kategoriji:
Zapečena pileća džigerica Musaka 2 u 1 Potraž od pečurki Pasulj sa kačamakom Punjene paprike -a la pusta- Sos od šampinjona Tikvice u bešanel sosu Gulaš sa šampinjonima i kneglama Krompir i tikva zapečeni sa lukom Boranija sa slaninom Stek od šampinjona sa pavlakom Zapečena riža u omletu sa viršlama Kuglice od krompira i gra Čvarci i praziluk u ćuftetima bez mesa Sojini odresci u kiseloj pavlaci Rolat od krompira i boranije Srpska supa od pasulja Punjeni kupus Papirike punjene šampinjonima i slaninom Mostarska kalja
Recipe Cloud Tags:
Hvala vam, vaši komentari će ubrzo biti pregledani!