Trenutni unos 2,507 recepata u 18 kategorija!
Najnoviji receptiPotrebno je:6 jaja, 6 kašika šećera, 6 kašika brašna, 1/2 peciva, 6 kašika vode.
Za fil: 1/2 litra gaziranog soka od limuna, 2 pudinga od vanilije.
II fil: 1/2 litra mlijeka, 6 kašika brašna, 6 kašika šećera 1/2 margarina, 100 gr sjeckanih žele bonbona, 100 gr. petit keksa.
Priprema: Umutiti jaja sa šećerom, dodati vode, pecivo i brašno. Sve dobro sjediniti pa istresti u podmazanu tepsiju i peći u zagrijanoj rerni. Pečenu piškotu ostaviti da se ohladi.
Fil: I : u pola litra gaziranog soka od limuna skuvati 2 pudinga od vanilije.
Fil II: 1/2 litra mlijeka dodak 6 kašika šećera, razmućenih 6 kašika brašna pa kuvati dok se smjesa ne zgusne.Kada se smjesa ohladi dodati 1/2 margarina i sve dobro sjediniti.
Na pečenu koru staviti prvi fil od soka i pudinga, pa isjeckati žele bonbone na fil, pa na to poredati petit keks, pa na petit keks, staviti bijeli fil odnosno drugi fil. Na kraju po želji možete ukrasiti sa šlagom.
Recept trenutno ima 0 slika.
Recept ima trenutno 0 komentara. Dodaj svoj komentar u meniju sa desne strane.
Dodaj novi recept Kontaktirajte nas u vezi ovog recepta Javi prijatelju za ovaj recept Prikaži u formatu za printanje
Ocjenite recept: Komentarišite recept:
Za prevenciju spama, unesite kod:
Code:
Ostali recepti u ovoj kategoriji:
Kokos kupinice Oblanda sa smokvama Bundeva u kolaču Rolat banana Pogačice sa medom Kokos desert Kolač od višanja Bombice od keksa Štrudla sa orasima Gurabije sa pekmezom Mediteran krempita Štangle sa keksom u oblandi Jabuke sa suvim smokvama Krem palačinke Kolač sa kruškama Kuglof Čokoladno iznenadjenje od piškota Kocke kolač Uštipci sa voćem Rolat u oblandi od drobljenog keksa
Recipe Cloud Tags:
Hvala vam, vaši komentari će ubrzo biti pregledani!